AVENTIN Shopping Jihlava vítězem v kategorii Best of Realty 2021

Znojemská společnost AVENTIN uspěla v prestižní soutěži Best of Realty 2021 v kategorii Shopping centra se svým novým projektem – Aventin Shopping Jihlava. První etapa tohoto projektu byla slavnostně otevřena veřejnosti letos v červnu.

Soutěž Best of Reality — Nejlepší zrealit vznikla v roce 1999 a od data svého založení mapuje a oceňuje nemovitosti realizované na území České republiky, které byly nově vybudovány či prošly zásadní rekonstrukcí. Ocenění získávají projekty, které významným způsobem reprezentují úspěchy a schopnosti architektů, stavitelů, projektantů, developerů a v neposlední řadě i realitních agentů při jejich prodeji či pronájmu. Vítězství v kategorii Shopping center je pro AVENTIN proto velkou poctou.

AVENTIN Shopping Jihlava se rozprostírá na ploše 160.000 m2. Řadí se tak mezi jedno z největších retail parků v České Republice. Jeho pronajímatelná plocha činí celkem 26.000m2, nachází se zde prostory pro 37 nájemních jednotek a disponuje 1200 prostornými parkovacími místy. Zároveň se jedná o zcela neobvyklý projekt – svým inovativním pojetím, rozsahem a bohatostí nájemního mixu se vymyká obvyklé podobě retail parků a určuje tak nové standardy.

Celý projekt byl od začátku velmi náročný, průtahy trvaly několik let. Vše od náročných zemních prací, kde se vyrovnával pozemek a odtěžovala skála, přes změny stavby oproti původnímu stavebnímu povolení, po změnu územního plánu. Výzvou nebyla pouze celková rozsáhlost, ale i spolupráce s budoucími nájemníky, pro které se připravovaly nájemní jednotky přesně na míru. „Nechceme usnout na vavřínech, a proto stále pokračujeme v projektování a realizaci dalších objektů. Ve středu 1. prosince otevíráme retail park Shopping Moravské Budějovice, kam všechny srdečně zveme na skvělé nákupy a bohatý doprovodný program. V následujících letech pak plánujeme rozšíření projektů Shopping Znojmo a Aventin Shopping Jihlava o další etapy,“ uvedla manažerka společnosti AVENTIN Martina Mangová.